Justyna Szafran

Aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, laureatka wszystkich nagród (I Nagrody, Nagrody Publiczności, Nagrody Dziennikarzy) XVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Obecnie członkini jury i rady programowej PPA. Wielokrotnie nagradzana za twórczość muzyczną i sceniczną m. in.: Stypendium Artystycznym władz miasta Poznania, Medalem Młodej Sztuki jako osobowość sceniczna oraz Nagrodą Honorową Miasta Wrocław ” Wratislavia Grato Animo”.

Od kilkunastu lat związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, ze znaczącymi rolami w takich spektaklach jak: „ Mandarynki i Pomarańcze”, „ Trzej Muszkieterowie”, „ Liżę Twoje serce”, „ Dzieje Grzechu”, „ Frankenstein”, „ Mistrz i Małgorzata”, czy „ Priscilla. Królowa pustyni. Musical”.

Nagradzana za znakomite kreacje w monodramach „ Rzecze Budda Chinaski” i „ Plugawe Oko Poety”. Artystka ma na swoim koncie występy na największych festiwalach w kraju i za granicą. Dotychczas wydała dwie solowe płyty: „ Łagodna” i „ Nie ma. Osiecka/Satanowski”.

Na program koncertu składają się starsze i nowsze utwory z bogatego repertuaru artystki
będące ujmującą, muzyczną opowieścią o uczuciach, ludziach i życiu. Artystka żongluje nastrojami, wzrusza, dotyka, rozśmiesza.

Wśród utworów prezentowanych przez Szafran znajdą się zarówno przepojone emocjami piosenki z repertuaru Edith Piaf, tanga Astora Piazzolli, piosenki znane z filmów, jak i utwory, które Leszek Możdżer i Jerzy Satanowski napisali specjalnie dla Justyny. Całość uzupełniają piosenki, będące efektem dojrzałego spotkania artystki z twórczością Agnieszki Osieckiej w nowej, bezpretensjonalnej i niezwykle szczerej odsłonie.

Zespół

Rafał Karasiewicz // fortepian
muzyk, pianista, aranżer, kompozytor, producent i pedagog.
Wykładowca w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Pomysłodawca i założyciel Szkoły Animacji Muzycznej we Wrocławiu.

Jakub Olejnik // kontrabas
muzyk, kontrabasista, gitarzysta basowy, pedagog, wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Bass&Beat Festival, wiceprezes Polskiego
Stowarzyszenia Jazzowego

Przewiń na górę