Wacław Mikłaszewski

Doktor sztuki w dyscyplinie sztuki filmowe i teatralne. Absolwent i wykładowca w PWSFTviT w Łodzi oraz gościnnie w Konserwatorium Królewskim, w Mons, w Belgii. 

Od skończenia studiów intensywnie zajmuje się badaniem i rozwijaniem nurtu improwizacji aktorskiej oraz form digitalowych w działaniach performatywnych i muzycznych. Uczestnik wielu kursów i warsztatów z grupami improwizacyjnymi w Nowym Jorku, Detroit i San Francisco. 

Realizuje strategie, działania 360, szkolenia i programy warsztatowe w zakresie nowoczesnych środków wyrazu w działalności artystycznej oraz przy kampaniach wizerunkowych i marketingowych. Współpracuje z łódzkim Teatrem Szwalnia. W 2010 zrealizował we Wrocławiu 24 godzinny (non – stop od 6:00 rano do 6:00 rano następnego dnia) pół improwizowany, solowy spektakl składający się z dwudziestu czterech życiorysów mieszkańców jednego bloku. Projekt był również realizowany (dwa razy) na festiwalu w Edynburgu w 2012 r.  

Współpracował z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Producent, reżyser, scenarzysta oraz aktor w wielu przedsięwzięciach audiowizualnych, teatralnych i performatywnych (zrealizowanych ok. 200 projektów). 

Laureat Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Co-founder marki Kubota. Działa niezależnie. Eksperymentuje z różnymi dziedzinami sztuki: pisze i rysuje. Pasjonuje się architekturą, lotnictwem pasażerskim oraz kulturą karaibską

Przewiń na górę