Pokusa

Zespół istnieje od 2012 roku i od początku z rozpędem przebija się na polską scenę jazzową.

Od koncertu w Pardon, To Tu na festiwalu Niewinni Czarodzieje po występy na gdańskim Jazz Jantar i współprace z najciekawszymi muzykami warszawskiej i polskiej sceny impro / jazzowej. Inspiracje zespołu mieszają muzykę każdą: jazzową, improwizowaną jak i elektroniczną, eksperymentalną i hiphopowo-popularną.

Tymon Bryndal – basista.
Urodzony w 1992 roku na peryferiach Toronto. Mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwent wydziału Sztuki Mediów warszawskiej ASP. Muzyk na stałe związany m.in. z zespołami Pokusa, Tropical Soldiers in Paradise i ABBBA. Przeważnie występujący z gitarą basową. Autor muzyki do spektakli teatralnych i filmów. Fascynat kosmosu, wizji emigracji i oliwek kalamata.

Natan Kryszk – saksofonista, malarz i rzeźbiarz.
Uczestniczy w tworzeniu warszawskiej sceny improwizowanej, m.in w Warszawskiej Orkiestrze Improwizowanej Ray’aDickaty’ego. Autor muzyki do spektakli teatralnych i tanecznych Weroniki Pelczyńskiej, Patrycji Kowańskiej, Justyny Sobczyk, Teatru 21, Kuby Kowalskiego, Darii Kopiec i Marty Ziółek. Jako rzeźbiarz współpracuje z Grupą Nowolipie, Pawłem Althamerem, Józkiem Gałązką, Adą Rączką i Galerią Pracownią Wschodnią.

Teo Olter – perkusista.
Urodzony w Gdyni. Założyciel Lubie Cię Booking.
Gra z zepołem Pokusa, w ATT trio, z Rayem Dickatym, w wielu innych projektach oraz w teatrze. Wraz z Pokusą skomponował i wykonuje muzykę do spektakli Teatru 21 i muzykę do filmów, między innymi dla Pawła Althamera. W latach 2015 – 2017 prowadził wraz z Kaśką Królikowską cykl koncertowy Impro Miting w Klubojadalni Eufemia. Później zajmował się programem koncertowym w Klubie CH25 przy Chłodnej 25, w Szkole prowadzonej przez Komunę Warszawa oraz prowadził cykl Scena Alternatywna na Placu Defilad. W 2018 roku w Trzech Szóstkach ukazał się solowy album „Mirów”.

https://pokusainternational.bandcamp.com/album/d-w-a
https://www.instagram.com/pokusainternational/

Przewiń na górę