Tomasz Zadróżny

Tomasz Zadróżny – założyciel Teatru Baza i Studia Teatralnego.

Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w 2001 roku na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Następnie wyjechał na studia do Petersburskiej Akademii Teatralnej. Tam studiował aktorstwo i reżyserię.

Prowadził Teatr 108, gdzie grał i reżyserował, tworzył projekty spotkań z artystami, wyprawy artystyczne. Z Teatrem 108 odwiedził Niemcy, Ukrainę, Kazachstan, Kirgistan. Odbył staż aktorski w Odin Teatret (Dania), staż aktorsko-reżyserski z Centrum Jerzego Grotowskiego i Thomasa Richardsa z Pontedery (Moskwa).

Czerpie doświadczenia z bezpośredniej pracy z Teatrem Katathali, Teatrem Derevo, Teatrem Ósmego Dnia, Leszkiem Bzdylem, Yoshim Oidą, Andreyem Drozninem, Rimasem Tuminasem, Lvem Dodinem. Brał udział w międzynarodowym seminarium poświęconym metodzie aktorskiej M. Czechowa.

Po powrocie do kraju, w 2006 roku założył Studio Teatralne przy DK Dorożkarnia (autorski program oparty na systemie Stanisławskiego). Po pięciu latach działalności, doceniony przez władze miasta, otrzymał lokal na własny teatr i ośrodek artystyczno – edukacyjny (Teatr Baza). Od blisko dwudziestu lat kształci młodych aktorów i reżyserów. W 2022 uhonorowany Nagrodą m.st. Warszawy.

Przewiń na górę