EMOSE

Emose Katarzyna Uhunmwangho – wokalistka, aktorka, plastyk i pedagog.

W 2005 r. ukończyła z wyróżnieniem Liceum Plastyczne w Koszalinie, skąd pochodzi. W latach 2005-2009 studiowała w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na kierunku aktorsko-wokalnym. Od początków studiów związana jest z muzyką i sceną alternatywną. Współpracowała z Electric Rudeboyz, tworzyła skład grupy Mikrowafle, do dziś współtworzy zespół Conga Line oraz” Dziwożony – Wybudzenie „. Po zakończeniu studiów rozpoczęła pracę w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu i związana jest z tą sceną do dziś.

Współpracuje z najwybitniejszymi reżyserami spektakli muzycznych i dramatycznych w Polsce. Często gości na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Naucza śpiewu.

Artystkę często można posłuchać podczas comiesięcznych spotkań np. Antykabaret Dobry wieczór we Wrocławiu. Wyreżyserowała i napisała scenariusz oraz słowa piosenek do spektaklu „Czary Baltazara” w 2021 roku.

W wolnych chwilach nie zapomina o sztukach plastycznych. Stworzyła zbiór rysunków inspirowanych poezją Haliny Poświatowskiej do której powstał również koncert – projekt w jej reżyserii „Po światach. Poświatowska na głos i skrzypotrąby (premiera w Dolnośląskim Centrum Filmowym 15.06.2021 r.).

Podróżując po życiu i twórczości poetki, Emose opowiada o miłości i śmierci, ale przede wszystkim – wyzbywając się patosu – o konieczności czerpania radości z danego nam życia.

Stworzyla okładki do płyty „Błędne Koło” – Paśko i Zespół Co To oraz Nie Ma. Osiecka/Satanowski – Justyny Szafran czy zbiór prac Mock. Czarna Burleska – niezwykłe portrety postaci występujących w spektaklu reżyserii Konrada Imieli, którego premiera miała miejsce w 2019 r. w Capitolu, a także zbiór obrazów do kobiecego międzypokoleniowego projektu „Dziwożony-Wybudzenie ” do którego również napisała słowa a muzykę stworzyła Ewa Głowacka – Fierek.

„Czary Baltasary” to koncert pełen magii.

Tworzą go poetyckie opowieści czerpiące z bogactwa baśni i podań ludowych wyśpiewywane przez znakomitą aktorkę i wokalistkę Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu – Emose Katarzynę Uhunmwangho z towarzyszeniem wybitnych instrumentalistów grających między innymi na niezwykłych Skrzypcach Strohra – nazywanych przez nich Basniowymi Skrzypotrąbami.

Skład zespołu:
– Emose Katarzyna Uhunmwangho – wokal
– Beata Wołczyk – skrzypotrąba
– Jacek Berg – piano, akordeon
– Emilia Danilecka – cellotrąba
– Dariusz Wołczyk – altotrąba 
– Piotr Hałaj – tuba, suzafon

Przewiń na górę